32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


Programy chroniące przed wirusami, zwykle umożliwiają ochronę komputera “w tle” oraz skanowanie na żądanie dowolnych zasobów, a także skanowanie poczty wychodzącej i przychodzącej.

Cyberprzestępczość urosła w ostatnich latach do rangi poważnego problemu, angażując tym samym policję, a także służby specjalne w krajach na całym świecie. Różnorodne ataki przy wykorzystaniu Internetu, głównie o podłożu kryminalnym, przeprowadzane są niejednokrotnie przez organizacje działające na skalę międzynarodową. Ten rodzaj aktywności przestępczej powoduje co roku wielomiliardowe straty. Phishing za pomocą e-maili z odnośnikami do fałszywych stron internetowych to tylko jedna z form pozyskiwania danych osobowych. Coraz częściej dochodzi do kradzieży danych przy użyciu złośliwego oprogramowania. Coraz częstszym celem ataków jest też pozyskanie bardziej wartościowych danych, typu hasła dostępu do kont czy numery PIN. Utrata tożsamości to chyba największe zagrożenie płynące z prowadzenia aktywnego życia w Internecie.

Wirusy i robaki Internetowe!
Wirus jest to specjalny program, który został napisany w konkretnym celu, np. do tego, aby sformatował dysk twardy ofiary. Wirus komputerowy jest ukryty w rożnego rodzaju aplikacjach i programach ściąganych z Internetu. Robaki internetowe to programy, które również są napisane po to, aby osiągnąć jakiś cel, np. rozsyłać spam za pomocą poczty elektronicznej i przy okazji swoje kopie. Robaki rozprzestrzeniają się przez pocztę internetowa. Uruchamiają się same albo są uruchamiane przez użytkowników komputerów. Kilka miesięcy temu jeden z robaków internetowych sial spustoszenie w sieci, wykorzystał on błąd systemu operacyjnego i zarażał komputery, które nie były odpowiednio zabezpieczone. W kilka godzin zarażonych zostało kilkaset tysięcy komputerów.


Jak każdy wie programy antywirusowe są podstawą do ochrony komputera, danych, przeglądania internetu i wielu innych rzeczy. W naszym sklepie znajdziecie produkty 6 czołowych producentów programów antywirusowych z którymi Wasz komputer zapewni sobie bezpieczeństwo oraz swobodę surfowania bezpiecznie w Internecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj…

 


Chroń swój komputer przed niepożądanymi zagrożeniami.