32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


Zastanawiasz się jaki oprogramowanie antywirusowe wybrać do swego komputera lub laptopa? Najlepsze jest naturalne to, które jest wstanie szybko i skutecznie wykryć każde zagrożenie. Teraz masz pewność, która aplikacja jest najlepsza, ponieważ przeprowadzono niezależny test Anti Virus-Comparatives. Najlepsze wyniki w teście uzyskał Bitdefender Internet Security, dzięki czemu został odznaczony. Jakimi kryteriami kierował się AV-Comparatives?

Sposób prowadzenia testów

W celu testowania oprogramowania antywirusowego użyto notebooka Lenovo ThinkPad E560. Wyposażony  był w procesor Intel Core i5-6200U, 8 GB pamięci RAM a także SSD. Wszystkie testy wydajności przeprowadzono w systemie Microsoft Windows 10. W czasie testów cały czas aktywne było również łącze internetowe. Test sprawdzał w jaki sposób antywirusy wykrywają groźne oprogramowanie, nie tylko w trybie online ale również offline. Sprawdzono też jak działa aplikacja na wydajność systemu. Udowodniono, że oprogramowanie doskonale radzi sobie z zapobieganiem szkodliwym zmianom, które mogą zajść w czasie dokonywania zmian w systemie.

Bitdefender wykrywa malware

Program antywirusowy Bitdefender Internet Security doskonale wykrywa szkodliwe oprogramowanie i zabezpiecza komputer przed jego negatywnymi skutkami. W trybie offline wykrywalność programu sięgnęła ponad 98 % zaś w trybie online ponad 99 %. Oprogramowanie znakomicie odróżnia pliki złośliwe od dobrych.

Znakomite cechy i świetne wyniki programu sprawiły, że Bitdefender znalazł się w czołówce najlepszych produktów, spośród tych, które zespół testował. Warto zaznaczyć, że oprogramowanie antywirusowe zdobyło również trzy gwiazdki w teście malware ponieważ uzyskało wynik „ADVANCED+” w teście AV-Comparatives.

Program łagodny dla systemu

Należy zaznaczyć, że Bitdefender nie opóźnia systemu. Udowodniono to kolejnym testem przeprowadzonym przez AV-Comparatives. Sprawdzono zachowanie systemu w czasie kopiowania plików, instalowania programów, czy też pobierania plików oraz przeglądania stron www. W czasie testów użyto 4 GB danych. Składały się na nie różne typy plików, które miały różne rozmiary. Wśród nich były aplikacje, archiwa, PFD oraz inne dokumenty.

Przeprowadzony test wykazał bardzo wysoką skuteczność a także brak wpływu na szybkość oraz płynność pracy całego systemu. Zainstalowany program antywirusowy Bitdefender Internet Security nie ma wpływu na pracę systemu komputerowego. W przypadku niezależnego benchmarka PC Mark 10 program uzyskał wynik 97.8 na 100. Aplikacja uzyskała 185,8 punktów. Suma punktów sprawiła, że Bitdefender Internet Security dostał wyróżnienie w postaci trzygwiazdkowej nagrody „ADVANCED+”.

Ochrona „Real World”’

Z kolei test AV-Comparatives .Bitdefender w wersji Internet Security w 1769 testach również uzyskał wynik 99,9 % skuteczności, ponieważ blokował niemal wszystkie szkodliwe aplikacje. W efekcie w teście  „Real World Protection Test” Bitdefender dostał najlepszą ocenę, czyli trzy gwiazdki „ADVANCED+”.

W roku 2017 AV-Comparatives Bitdefender dostał 6 odznaczeń za najlepsze wyniki w przeprowadzonych testach.