32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


Przełom w dotychczasowym działaniu chromebooków zapewni wprowadzenie do systemu Chrome OS środowiska uruchomieniowego ARC++. Umożliwia on włączanie niezmodyfikowanych aplikacji Androida z Google Play w aspekcie typowego systemowego pulpitu. Wiele aplikacji mobilnych funkcjonujących offline jest dostępnych na laptopach i hybrydach. Producent Photoshopa oficjalnie ogłosił, że dotychczasowe androidowe aplikacje zostaną zoptymalizowane z myślą o chromebookach.

Co nowego w Google Play od Adobe?

W najbliższym czasie w sklepie Play ukażą się najnowsze wersje m.in. Illustrator Draw, Photoshop Sketch, Photoshop Mix, Creative Cloud Mobile, Adobe Comp CC, Lightroom Mobile. Każda z nich zostanie dostosowana do chromebooków tak, aby wykorzystać najmocniejsze ich strony(prostota, szybkość). Pojawienie się ich na rynku ma na celu nakłonić społeczeństwo, ze szczególnym naciskiem na młodzież, do korzystania z oprogramowania Adobe w celu rozwoju artystycznego.

Google partnerem Adobe

Stanowisko Adobe nie jest niczym nowym w obliczu partnerstwa z Google. Chromebooki, które pojawiły się na rynku od 2016 roku, otrzymają ARC++. Ta informacja przed kilkoma dniami została potwierdzona przez producenta Chrome OS-a. W związku z tym aplikacja Adobe będzie łatwa w uruchomieniu na dosłownie każdym urządzeniu.
Pojawia się coraz więcej tabletów oraz laptopów hybrydowych 2w1 z Chrome OS-em, które mają wkrótce być wyposażane w rysik, który jest podstawowym narzędziem pracy każdego grafika. Nie jest jednak jasne, czy będą w stanie zastąpić użytkownikom tradycyjne tablety graficzne. Adobe w swoim komunikacie dodało, że w niedalekiej przyszłości wydane zostaną na chromebooki całkowicie nowe aplikacje.