32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


Kaspersky Lab szykuje dla użytkowników swoich programów zmianę, jaką docenią wszyscy ci, których pliki kiedykolwiek zostały zaatakowane przez ransomware. W aplikacjach Kaspersky Total Security 2018 i Kaspersky Internet Security 2018 pojawi się mianowicie funkcja Anti-Cryptor. Do tej pory mechanizm znany był administratorom sieci w firmach i instytucjach. Chronił współdzielone w sieci foldery, co z kolei zapobiegało utracie plików podczas ataku przez złośliwe oprogramowanie.

Jak działa mechanizm Anti-Cryptor?

Jeśli mechanizm Anti-Cryptor wykryje ransomware na dowolnym komputerze, zostaje on odcięty od lokalnych zasobów udostępnionych w sieci. Dzięki temu atak nie rozszerza się na pozostałe komputery i pliki.
Działanie programu to jednak powód do zadowolenia nie tylko dla administratorów sieci. Skorzystają również użytkownicy domowi. Mechanizm Anti-Cryptor nie tylko zadziała w sposób opisany powyżej, ale także umożliwi przywrócenie plików po ataku malware – wycofanie szkodliwych zmian lub przywrócenie danych z wcześniej utworzonej kopii zapasowej.

Co nowego w Kaspersky 2018?

Programy antywirusowe z linii 2018 będą posiadały dodatkowe cechy, które łatwo zauważą zarówno użytkownicy biznesowi, jak i domowi:

  1. Zoptymalizowany instalator, dzięki któremu antywirus będzie zainstalowany i uruchomiony szybciej,
  2. Moduł ochrony internetowej zostanie wyposażony w ostrzeżenia o stronach zawierających Adware, ułatwiających ataki hakerskie lub służących do kradzieży danych,
  3. Nowe poprawki ulepszą system powiadomień, portal umożliwiający zarządzanie kontem i licencję.

Wprowadzone do nowych wersji antywirusów ulepszenia wpłyną z pewnością na poprawę bezpieczeństwa danych przechowywanych na komputerze i usprawnią działanie aplikacji.