32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


AV-Comparatives opublikował wyniki majowego testu antywirusów Real World Protection Test.

Najskuteczniejsze programy antywirusowe w maju

Real World Protection Test, przeprowadzany przez specjalistów AV-Comparatives, to jeden z najbardziej złożonych, długotrwałych i wiarygodnych badań skuteczności produktów antywirusowych. Wykorzystując ogromną liczbę zagrożeń, sprawdza on efektywność ochrony w najbardziej realistycznych warunkach, odpowiadających tym, z którymi mają do czynienia użytkownicy urządzeń połączonych z Internetem.

W majowym teście wzięło udział 19 wiodących rozwiązań antywirusowych w swoich najbardziej aktualnych wersjach. Programy musiały zmierzyć się z 350 groźnymi sytuacjami, obejmującymi m.in. odwiedziny na niebezpiecznych stronach internetowych, zawierających lub bezpośrednio przekierowujących do złośliwego oprogramowania. Mogły one stosować wszystkie dostępne narzędzia, zapewniając najwyższy poziom ochrony urządzeniom z systemem Microsoft Windows 7 Home Premium.

test-maj

Test AV-Comparatives, oprócz skuteczności zabezpieczeń, sprawdzał również istotną z punktu widzenia użyteczności oprogramowania i wygody korzystania przez użytkowników liczbę fałszywych alarmów. Ich zgłaszanie podczas odwiedzin na sprawdzonych i bezpiecznych stronach może stanowić sporą uciążliwość podczas codziennego korzystania z sieci.

Wyniki Real World Protection Test

Wśród 19 programów antywirusowych 4 wykazały się stuprocentową skutecznością w wykrywaniu i blokowaniu zagrożeń internetowych w majowym teście. Dziewięć pakietów doskonale poradziło sobie również z odróżnianiem rzeczywistych zagrożeń, nie zgłaszając żadnego fałszywego alarmu. Zwycięzcami badania okazały się rozwiązania: Bitdefender Internet Security (100% skuteczności i 0 fałszywych alarmów), F-Secure Safe (100% i 15), ThreatTrack Vipre Internet Security (100% i 0) oraz Trend Micro Internet Security (100% i 7). Tuż za nimi, z minimalnie niższymi wynikami skuteczności ochrony, lecz niejednokrotnie mniejszą liczbą alarmów, uplasowały się rozwiązania AVG Internet Security (99,4% i 3), Avira Antivirus Pro (99,4% i 0), Kaspersky Internet Security (99,7% i 0), Lavasoft Ad-Aware Pro Security (99,4% i 0). Warto też zauważyć, że spośród programów uczestniczących w teście jedynie 6 zdobyło wynik niższy niż 98%.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin