32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl
Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Ze wspólnego komputera z pewnością zechcą korzystać również dzieci. W tym przypadku rodzice powinni szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech w Internecie. Choć temat ten jest często poruszany w mediach, to jednak zapracowani rodzice często zapominają o tym, jak właściwie kontrolować aktywność dzieci w sieci i chronić je przed niewłaściwymi treściami i groźnymi przestępcami.

(więcej…)
Bezpieczne korzystanie z rodzinnego komputera

Bezpieczne korzystanie z rodzinnego komputera

Po kliknięciu na ikonę nowego konta, która znajduje się w zakładce „Konta Użytkownika” możesz dowolnie regulować takie parametry jak nazwa, typ konta, obraz, usuwanie konta, czy konfiguracja ochrony rodzicielskiej. W tym miejscu ustawiasz również jego hasło, co jest najważniejszą czynnością, gdyż zapewnia ona bezpieczeństwo Twoim prywatnym danym. Co interesujące, raz wprowadzone hasło może być dowolnie zmieniane a także całkowicie usunięte.

(więcej…)
28 stycznia – Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia – Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia obchodzony jest współcześnie jako Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Ustanowiony został on jako pamiątka konwencji Rady Europy z 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób. Ochrona ta zawiera ustawę w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Warto zaznaczyć, że konwencja jest międzynarodowym najstarszym aktem prawnym. Ściśle jest on powiązany z ochroną danych osobowych.

(więcej…)
Znane i dostępne przechowywanie plików online

Znane i dostępne przechowywanie plików online

Kopie zapasowe, o których można przeczytać tutaj nie są tak znane, jak dyski w chmurze. Od jakiegoś czasu wirtualne dyski cieszą się wręcz niebywałym powodzeniem, gdyż nie tylko pozwalają na bezpieczne przechowywanie plików online, ale także umożliwiają bardzo proste i intuicyjne dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Najczęściej dzielimy się zdjęciami oraz materiałami video i audio. Dyski w chmurze spełniają oczekiwania nie tylko użytkowników domowych – równie chętnie wykorzystywane są w różnego rodzaju firmach i instytucjach, gdzie istnieje konieczność szybkiej wymiany informacji między pracownikami.

(więcej…)
Najpopularniejsze antywirusy 2019

Najpopularniejsze antywirusy 2019

Najczęściej używane funkcje antywirusów

Przed decyzją o zakupie programu antywirusowego warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z oferowanymi przez nie funkcjami i narzędziami. Pozwoli to dobrać najbardziej optymalne oprogramowanie, które najlepiej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom i potrzebom. Warto też skupić się w poszukiwaniach na programach proponowanych przez znanych i cenionych producentów, np. Symantec (Norton), Panda Security, Kaspersky Lab, ESET, McAfee czy Bitdefender.

(więcej…)