32 220 35 21 biuro@omegasoft.pl


Projekt Nomoreransom to wspólne przedsięwzięcie Kaspersky Lab, Intel Security, holenderskiej policji i Europolu. Jego zadaniem jest powstrzymywanie użytkowników, których komputery zostały zaatakowane przez ransomware, od płacenia okupu cyberprzestępcom. Na stronie nomoreransom.org można zatem znaleźć darmowe deszyfratory plików przygotowane do odblokowywania danych zakodowanych przez różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Projekt pomógł już w ten sposób wielu użytkownikom. Jego skuteczność sprawia, że na dołączenie do niego zdecydowali się kolejni partnerzy.

Co nowego w projekcie Nomoreransom?

Sukces projektu Nomoreransom to nie tylko nowi partnerzy, ale także nowe deszyfratory plików. Firmy, które dołączyły do projektu to:

  1. Bitdefender,
  2. Trend Micro,
  3. Check Point Security,
  4. Emsisoft.

Partnerami wspierającymi zostały firmy walczące z cyberprzestępczością, a także producenci oprogramowania antywirusowego tj. ESET czy G Data Software. Projektem interesują się również instytucje i przedsiębiorstwa z terenu całej Europy: Francji, Irlandii, Luksemburga, Słowenii czy Ukrainy.Dzięki nim powstały kolejne darmowe narzędzia do deszyfrowania plików.
Do projektu Nomoreransom dołączyły obecnie także organy ścigania krajów tj.: Singapur, Austria, Chorwacja, Słowenia, Finlandia, Dania, Malta i Rumunia. Liczba państw, które zdecydowały się wesprzeć projekt to 22.
To jednak nie wszystko. Strona nomoreransom.org została przetłumaczona na dodatkowe języki: holenderski, włoski, rosyjski, portugalski i francuski. Sprawia to, że użytkownicy pochodzący z tych państw jeszcze łatwiej będą mogli skorzystać ze zgromadzonego tam oprogramowania i zasobów.
Kolejni partnerzy projektu Nomoreransom oznaczają tworzenie wciąż nowych narzędzi deszyfrujących i jeszcze skuteczniejsze ściganie przestępców tworzących złośliwe oprogramowanie.